5 راه حل مطمئن برای تأمین امنیت وبسایت

ساخت وبلاگ
چکیده : چکیده این مطلب : انتشار : 1396/11/0... با عنوان : 5 راه حل مطمئن برای تأمین امنیت وبسایت بخوانید :
5 راه حل مطمئن برای  وبسایت
چکیده این مطلب : انتشار : 1396/11/09 0 نظر 272 بازدید

در این مقاله به 5 راه حل کلیدی برای افزایش امنیت یک وب سایت پرداختیم و خواهیم گفت با رعایت این نکات می توانید امنیت سایت خود را به میزان قابل توجهی افزایش بدهید.

مسئله‌ی هیچ گاه به اندازه‌ی امروز بحرانی نبوده است. هکرها، باج افزارها، حملات منع سرویس، همه نگرانی‌هایی است که نسبت به وبسایت های کسب و کار جدید وجود دارد.
هیچ چیز نمی‌تواند به اندازه‌ی اخطارهای امنیتی یا پیام گوگل – "این وبسایت قابل اعتماد نیست" – در نتایج جستجوی وبسایت شما،به اعتماد مخاطبانتان به شما لطمه وارد کند.
بدتر از این آیا تا به حال این تجربه را داشته‌اید که شروع می‌کنید مطلبی را در وبسایتی بخوانید، سپس به صفحاتی حاوی اسپم یا مطالب نا مربوط منتقل شوید؟ یا حتی بدتر، سعی می‌کنید دکمه‌ی بازگشت را بزنید اما کار نمی‌کند؟
این مسئله به خوبی نشان می‌دهد که چیزی بر روی سایت اصلی هک شده است. این چیز می‌تواند خود یک سایت باشد یا بخشی از کد مثل یک نوشته‌ی تبلیغاتی. این مسئله باعث می‌شود مخاطبتان برای بازدید مجدد از سایتتان، دچار شک و تردید شود.
بازدیدکنندگان وبسایتتان را مردد نکنید.

بنابراین چگونه می‌توانیم از وبسایتمان در برابر بدافزارهایی که از هیچ کاری برای ضربه زدن به وبسایتمان و رسیدن به اهداف پلیدشان فروگذار نمی‌کنند، محافظت کنیم.
اولین راه حلی که در پایین مطرح خواهد شد مهم‌ترین راه حل است.

امنیت وبسایت

قدم اول: سایت پذیرنده‌ای که بر روی مسائل امنیتی تمرکز کرده است را انتخاب کنید

مهم‌ترین تصمیمی که در رابطه با تأمین امنیت وبسایتتان می‌گیرید آن است که وبسایتتان را بر روی کدام سایت پذیرنده ایجاد می‌کنید. زمانی که گزینه‌های پذیرنده‌ی گوناگون را بررسی می‌کنید یا حتی قبل‌تر پذیرنده‌ی فعلی‌تان را از این منظر بررسی می‌کنید باید سوالی ساده از خودتان بپرسید: سایت پذیرنده‌ی من چه امکاناتی در زمینه‌ی تأمین امنیت برای من فراهم می‌کند؟
شما به پذیرنده‌ای نیاز دارید که به گونه‌ای طراحی شده باشد که فضای یک پارچه‌ای را فراهم کند تا وبسایتتان را خارج از دسترسی افراد بد قرار دهد.


خب باید چه کاری انجام داد؟

خب، یک پذیرنده‌ی قدرتمند ضرورتاً باید بقیه‌ی راه حل‌هایی را که در ادامه گفته می‌شود فراهم کند و مراقب باشد تا به بهترین نحو اعمال شوند. قرارداد خوبی به نظر می‌رسد؟ قطعاً.
شما کسی نیستید که باید مسئولیت امنیت وبسایت را برعهده بگیرید، شما باید روی مطالبتان کار کنید تا از طریق آن با اعضای وبسایتتان رابطه برقرار کنید، کسانی که در آینده مشتریانتان خواهند بود.
خب، وقت آن است که به بقیه‌ی مراحل بپردازیم تا ببینیم وبسایت پذیرنده چه امکانات دیگری را باید برای ما فراهم کند.

افزایش امنیت سایت با بروزرسانی

قدم دوم: داشتن به روزرسانی خودکار ورد پرس در محل

خوبی نرم افزارهای منبع آزادی مانند وردپرس آن است که هزاران نفر به صورت مداوم آن را ارتقا می‌دهند، به علاوه‌ی آنکه هزاران چشم دنبال مشکلات امنیتی می‌گردند. اما به روزرسانی ورد پرس زمانی که ورژن‌های قبلی با مشکل روبه رو می‌شوند کاملاً به خودتان بستگی دارد.
این یعنی زمانی که به روزرسانی وردپرس در دسترس است فقط باید از سایتتان پشتیبانی کنید تا اطلاعاتتان از دست نرود، بعد آن را به روز کنید. در ادامه این کار را باید چند هفته‌ی بعد زمانی که به روز رسانی جدیدی در دسترس است دوباره انجام دهید.
این کار سخت و استرس زاست اما ضروری است.
بهترین راه حل آن است که سایتتان را بروی پذیرنده‌ای ایجاد کنید که بخش به روز رسانی خودکار دارد. برای این کار کافی است این بخش را فعال کنید.
بعد از آن، پذیرنده‌ی شما مسئولیت به روز رسانی را بر عهده می‌گیرد و فشار این کار را از روی شانه‌های شما بر می‌دارد. این عالیه. این همان چیزی است که ارزش هزینه کردن دارد.

چگونه امنیت وبسایت را افزایش بدهیم

قدم سوم: به زمینه و اتصالاتی که خطر آفرینند احترام بگذارید

سؤال بعد آن است که آیا زمینه‌ها و اتصالاتی که نصب می‌کنید، مشکلات امنیتی دارند؟
اگر سایت پذیرنده‌ی شما با زمینه‌ها و اتصالات پیشنهادی جمع شود ، شما می‌توانید مطمئن باشید که همه چیز به بهترین نحو با هم کار می‌کند و تا حد زیادی ایمن است.
زمینه‌ها و کدهای اتصال تقلبی دو مشکل اساسی به وجود می‌آورند، اول، دسترسی هکرها را به سایت شما آسان می‌کند. دوم آنکه بر سرعت و اجرای سایت شما تأثیر منفی می‌گذارد. به همین دلیل، استفاده از زمینه‌ها و اتصالاتی که قابل اعتمادند و توسط پذیرنده‌های آگاه به مسائل امنیتی ارائه می‌شوند، ایده‌ی هوشمندانه‌ای است.
امنیت اتصالات هم مسئله‌ی مهمی است. در ابتدا باید به دقت اتصالاتی را  که می‌خواهید به فضای سایت شما وارد شوند را انتخاب کنید، و بعد مدام آن‌ها را رصد کنید تا مطمئن شوید همیشه به روزاند.
اتصالات، خیر و شر ورد پرس‌اند، باید همیشه مراقب باشید که به روز باشند.


قبل از آنکه راه حل سوم به پایان برسد لازم است نکته‌ای را تذکر دهم، اگر از اتصالاتی استفاده می‌کنید که به سرعت به روز رسانی نمی‌شوند، آن‌ها را عوض کنید. این بدان معناست که به روزرسانی اتصالات مسئله‌ی مهمی برای سایت پذیرنده‌ی شما نیست، و این نشانه‌ی خوبی برای پیشرفت‌های آینده نیست. استفاده از اتصالات قدیمی، بهترین دستورالعمل برای فجایع امنیتی است.
در ادامه دو مبحث دیگر در حوزه‌ی امنیت را که شما و سایت پذیرنده‌تان باید به شدت به آن اهمیت دهید را مطرح می‌کنم.

افزایش امنیت هاست از دیداس

قدم چهارم: از سایتتان در برابر حملات دیداس محافظت کنید

آیا تا به حال راجع به حملات دیداس چیزی شنیده‌اید؟
شما مطمئناً اصطلاح آن را شنیده‌اید حتی اگر معنای دقیق آن را ندانید.
حمله‌ی منع سرویس – دیداس – به معنی سرازیر کردن تقاضاهای زیاد به یک سرور و استفاده بیش از حد از منابع (پردازنده، پایگاه داده؛ پهنای باند، حافظه و ...) به طوری که به دلیل حجم بالای پردازش سرویس دهی آن به کاربرانش دچار اختلال شده یا از دسترس خارج شود.
باید اطمینان حاصل کنید که سایت میزبان شما، مجهز به تکنولوژی‌ای باشد تا بتواند حملات را به سرعت شناسایی کند، در عین حال مهاجمان تکراری بر همین اساس شناسایی و مهار می‌شوند.
باید هوشیار باشید و از میزبانتان بپرسید، چگونه حملات دیداس را کنترل می‌کنند، همچنین باید امیدوار باشید، با جزئیات کامل به شما توضیح دهند.
حملات دیداس را باید جدی بگیرید و راه حل جدی و قابل اجرایی را برای آن پیدا کنید.

افزایش امنیت سایت

قدم پنجم: رصد مداوم بد افزارها را گسترش دهید

در نهایت، باید بدافزارها مدام رصد شوند. جای بحث در این مورد نیست.
اگر چه ممکن است همواره همه‌ی پوشه‌ها و فایل‌های وبسایتتان را بازرسی کنید، اما چگونه می‌توانید متوجه هکرهایی که وارد شده و چیزی را بر جای گذاشته‌اند شوید؟
همه‌ی هک‌ها و بد کدها به سرعت خودشان را به صورت عمومی و واضح نمایان نمی‌کنند.
اگر در سایتتان یک بمب ساعتی کار گذاشته شده است – واقعاً اگر چیزی در وبسایتتان وجود دارد که خودتان آن را قرار نداده‌اید – باید راجع به آن آگاه باشید تا بتوانید واکنشی به آن نشان دهید.
سایت‌ها و شرکت‌های مختلفی مثل سوکوری و ... وجود دارد که رصد، اسکن و حذف مداوم بدافزارها را بر عهده می‌گیرند. بنابراین لازم نیست دائماً نگران بدافزارها باشید. به علاوه بسیاری از آن‌ها می‌توانند تهدیدهای پیشرفته‌تر مثل بدافزارهای شرطی و انواع حملات سایبری را هم اسکن کنند. همه‌ی این‌ها بخشی از برنامه‌ی شما باشد. و باید باشد.
امنیت مناسب فضای وب نباید به عنوان یک مزیت اضافی در نظر گرفته شود که برای آن پول اضافی پرداخت کرد. امنیت قوی بخشی از امکاناتی است که هر میزبانی وب باید آن را ارائه دهد.

بعد از همه‌ی این مراحل چه باید کرد؟

خوب است که یکی از کارهایی را که در ادامه گفته می‌شود را انتخاب کنید و به آن عمل کنید.
یک لیست یا تقویم چرخان درست کنید تا هر هفته به شما یادآوری کند که به روزرسانی وردپرس، اتصالات و زمینه را بررسی کنید.
در این صورت اگر حتی به ورد پرستان وارد نشوید یا پیام هشدار را از دست بدهید، حداقل هر دو هفته وبتان را بررسی می‌کنید.
حال اگر میزبان وبتان مجهز به به روزرسانی خودکار ورد پرس و حتی زمینه و اتصالات اصلی است، دیگر نیازی به این کار نیست. فقط باید مطمئن شوید که گزینه‌ی به روزرسانی خودکار فعال است. در این صورت می‌توانید از قدم دوم استفاده کنید.
اگر در این رابطه اطلاع دقیقی از عملکرد پذیرنده‌تان ندارید، از آن بپرسید که چگونه از سایتتان در برابر حملات دیداس و بدافزارها محافظت می‌کند. باید این کار را از طرف درخواست پشتیبانی انجام دهید یا پاسختان را از اسناد پذیرنده‌تان بگیرید.
باید به این مسئله واقف باشید حتی اگر صرفاً برای آرامش خاطرتان باشد.
امیدوارم مطالب بالا مفید بوده باشد. بیایید با هم به ساختن سایت‌هایی قدرتمند، موفق و ایمن ادامه دهیم.

مشاهده نسخه pdf مقاله: 5 راه حل مطمئن برای تأمین امنیت وبسایت

...
نویسنده : استان‌ها بازدید : 29 تاريخ : جمعه 13 بهمن 1396 ساعت: 3:02